Çocuklar İçin Egzersiz

Eğer çocuğunuz birkaç kilo vermek istiyorsa, onu acemi eğitim kamplarına göndermeniz veya ona dairesel antrenmanın ince noktalarını öğretmeniz gerekmiyor. Çocuklara hayatları boyunca faydasını görecekleri fitness alışkanlıkları kazandırmak için, kilo verme egzersizlerinin eğlenceli yanlarına odaklanın. Mümkün olduğunda çocuğunuzla birlikte egzersiz yapın ve her gün fazladan fiziksel aktivite gerçekleştirmenin ne kadar kolay olduğunu gösterin.

Sağlıklı Rekabet

Sportif faaliyetlere kaydettirmek, bireysel kilo verme egzersizlerinin sıkıcılığına gerek kalmadan çocukların düzenli olarak egzersiz yapmasını sağlar. Basketbol, jimnastik ve futbol düşünebileceğiniz spor dallarından bazılarıdır. Bu spor dallarında faaliyet gösteren çocuklar, antrenmanlar ve maçlar sırasında kalori yaktıkları gibi, takım sporlarındaki keyfi ve takım ruhunu da tecrübe etmeye başlarlar. Kazanmaya ve kaybetmeye odaklanmak yerine, çocuğunuzu eğlenmeye ve sporun fiziksel yararlarının tadını çıkartmaya teşvik edin.

Mahallede Fitness

Çocuklar, egzersiz yapabilmek için her zaman evlerinden veya mahallelerinden uzaklaşmak zorunda değiller. Çocuğunuzu, bahçede ebelemece oynamak, evcil köpeğinizi mahallede dolaştırmak veya evinizin yakınlarında bisiklete binmek gibi faaliyetlerle aktif kalması için teşvik edin. Eğer havuzunuz varsa, tur şeklinde yüzmeye hatta bu sırada su sıçratma yarışması yapmaya teşvik edin. Yağmurlu günlerde müziğin sesini açıp oturma odanızda bir dans partisi yapın ya da garajınızı veya bodrumunuzu paten pistine dönüştürün.

Otobüs Yerine Bisiklet

Tıpkı yetişkinler gibi çocuklar da gündelik hayatlarına fiziksel aktiviteler ekleyerek formda kalabilirler. Çocuklar, okula otobüs yerine bisikletle, yürüyerek veya patenle giderek egzersiz yapabilir. Okuldan sonra veya hafta sonları arkadaşlarının evine arabayla bırakmak yerine, çocuğunuzu bisikletle gitmeye teşvik edin. Evde egzersiz yapıyorsanız, biraz jumping jack, vücut ağırlığı egzersizi ya da ip atlama için size katılmasına izin verin.

Abur Cuburu ve TV’yi Azaltın

Eğer çocuğunuz kötü besleniyorsa, düzenli egzersiz kilo vermesini sağlamaz. Bir ebeveyn olarak, buzdolabınızda ve kilerinizde abur cubur bulundurmamak, onun yerine mevyeler, sebzeler ve kabuklu çerezler gibi sağlıklı ikramlar bulundurmak sizin sorumluluğunuzdur. Olumlu bir örnek oluşturmak için kendi beslenme düzeninizi iyileştirin ve ailenin TV karşısında harcadığı zamanı kısaltın. Örneğin yemek yerken TV izlemekten kaçının ve günlük TV izleme saatlerine belirli bir sınır koyun.

İlginizi Çekebilir: Çocuklarda Boğaz Ağrısı ve Bademcik Problemleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here