Peynir Altı Suyu Proteini Tozu

Orta düzeyli egzersiz yapan ortalama bir yetişkinin, vücut ağırlığının her bir kilogramı başına 2 gram proteine ihtiyacı vardır. Dayanıklılık ve güç antrenmanları yapan atletlerin ise, Amerikan Diyetetik Derneği’ne (American Dietetic Association) göre, vücut ağırlıklarının her bir kilogramı başına 1,2 ila 1,7 gram protein tüketmeye ihtiyaçları vardır. Peynir altı suyu proteini tozu, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu uygun protein miktarını karşılamak için uygun bir yol olabilir. Peynir altı suyu proteini tozu, kümelenmeye ve bardağın ya da çalkalama kabının kenarlarına yapışmaya eğilimli olduğundan, peynir altı suyu tozunu bir sıvı içerisinde blenderla karıştırmak en iyisidir. Protein karışımı hazırlamak için blender kullanırsanız, karışımın içine meyve ve başka gıdalar katabilir, böylece hem daha lezzetli hem de daha zengin içerikli bir öğün ya da atıştırmalık hazırlayabilirsiniz.

Blender

Birinci Adım

Kullanmak istediğiniz peynir altı suyu tozu miktarına uygun olacak bir miktarda sıvı kullanmak için, sıvının miktarını ölçün. Peynir altı suyu proteini tozu kutunuzun üzerinde yazan karıştırma talimatlarına uygun olarak hareket edin. Genellikle, protein tozunun kepçesi başına yaklaşık olarak 227 gram sıvı kullanılır.

İkinci Adım

Sıvıyı blendera ekleyin. Önce sıvıyı koymak, tozun blender bıçakları etrafında topaklaşmasını önlemeye yardımcı olur ve daha eşit dağılımlı bir karışım hazırlayabilmenizi sağlar.

Üçüncü Adım

Blendera herhangi bir meyve, buz ya da kullanmayı planladığınız diğer bileşenlerle birlikte protein tozunu ekleyin.

Dördüncü Adım

Karışımı blenderın yüksek ayarında 1-2 dakika boyunca veya karışım tamamen eşit dağılımlı ve topaksız hale gelene kadar karıştırın.

Bardak

Birinci Adım

Kullanmak istediğiniz protein tozu miktarına uygun miktarda sıvıyı ölçün.

İkinci Adım

Sıvıyı bardağa ekleyin. Eğer mümkünse, dibinde keskin köşeler olan bir bardak yerine dibi yuvarlak olan bir bardak kullanın. Peynir altı suyu proteini tozu topaklarını bardağın köşelerinden kurtarıp sıvının içerisinde karıştırmak, işlemi yuvarlak dipli bir bardakla gerçekleştirmekten daha zordur.

Üçüncü Adım

Peynir altı suyu tozunu sıvıya ekleyin. Eğer bir kepçelik tozdan daha fazla kullanıyorsanız, tozu bir kepçelik miktarlar halinde ekleyip, eklemeler arasında bardağın içerisindekileri karıştırın.

Dördüncü Adım

Karışımı, tozun tamamı sıvının içerisinde dağılana ve hiç toz topağı kalmayana kadar karıştırın.

İhtiyaç Duyacaklarınız

Ölçü kabı

Blender

Bardak

Kaşık

Meyve

Buz

İlginizi Çekebilir: Peynir Altı Suyu Proteini, Kazein ve Soya Proteini Karşılaştırması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here