Protein Karışımları

Protein karışımları, protein tozlarının bir sıvıyla (ve genellikle başka bir gıdayla daha) bir araya getirilip blenderda karıştırılmaları sonucunda hazırlanan ve bir antrenmandan sonra ya da bir öğün yerine tüketilen içeceklerdir. Geleneksel olarak vücut geliştiricileri tarafından tüketilen bu içecekler, popülerleşmiş, egzersizleri desteklemek ve diyet hedeflerine ulaşmak için her türlü insan tarafından kullanılmaya başlamıştır. Protein karışımlarında kullanılan proteinler, genellikle peynir altı suyundan (inek sütünden üretilen bir ürün) ve soya fasulyesinden gelmektedir. Yaşam tarzınıza protein karışımlarını eklemek, birçok fayda sağlayabilir.

Kilo Kontrolü

Protein karışımları, yağ ve kalori tüketimini kontrol altına almak için öğün yerine tüketilebilirler. Yağ ve kalori tüketiminin kontrolü, kilo kontrolü için faydalıdır. Porsiyon kontrolü birçok insan için en büyük problemlerden bir tanesidir. Birçok protein karışımının kontrollü miktarlarda kalori, yağ, protein ve karbonhidrat içermeleri, işinizi kolaylaştırır.

Kas Üretimi

Kas dokuları, egzersiz sırasında (direnç egzersizi ya da diğer egzersizler) yırtılırlar ve kas gelişimi için yeniden inşa edilmeleri gerekir. Straight Health’e göre, protein karışımları bu yeniden inşa etme işlemine yardımcı olurlar. Protein karışımı içmek, tükettiğiniz protein miktarını kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, protein karışımları sıvı halinde olduklarından, kan dolaşımına daha hızlı girerler.

Kolaylık

Katı gıdalar aracılığıyla yüksek miktarda yüksek kaliteli protein tüketmeye çalışmak, çok fazla hazırlık gerektirebilir ve çok fazla zamanınızı alabilir. Zaman açısından sıkışıklık içerisinde olduğunuz durumlarda, protein karışımları, kaliteli bileşenleri kolaylıkla alabilme lüksü sunarlar.

Besin Tüketimi

Protein karışımları hazırlamanın ve tüketmenin ana faydalarından bir tanesi, protein tozunun yanı sıra, karışıma çok sayıda başka besinler ekleyebilme olanağıdır. Tek bir içecekle, proteinin, donmuş yumuşak meyvelerin, keten yağının, aloe vera jelinin, Hindistan cevizi yağının, doğal yer fıstığı ezmesinin ve dilediğiniz diğer herhangi gıdaların ve gıda takviyelerinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Protein karışımınızın içilmesi zor bir içecek olmaması için, eklediğiniz bileşenlerle farklı denemeler yapmanız gerekir. Öte yandan, protein karışımınıza katabileceğiniz, çok sayıda besleyici bileşen seçeneği bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Peynir Altı Suyu Proteini Tozu İle Protein Karışımı Hazırlamak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here